Destek
ana sayfa
Ana Sayfa
Kanada Dil Okulları
kanada yaz okulu
Kanada Vize İşlemleri
Kanada Staj
Kanada Lise
Kanada Üniversite
Kanada Hakkında
Bize Ulaşın
 
 

 

Kanada Vizesi, Kanada Vize Formu, Kanada Vize Şartları, Kanada da Yaşamak
  KANADA VİZE İŞLEMLERİ

Kanada Vizesi - gerekli evraklar

Kanada özellikle Türk öğrenciler başta olmak üzere, dünyanın bir çok bölgesinden insanı gerek iş olanakları, gerek doğa güzellikleri, gerekse kış sporları alanında çekmekte olan bir merkez haline gelmiştir.

Önemli şehirleri olan, VancouverTorontoMontreal ve Quebec gerçekten görülmeye değer güzellikler barındırmaktadır. Kanada ana dili ingilizce olması ile de yurtdışından ingilizce öğrenmeye gelen bir çok öğrenciyi ve işadamını da cezbetmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri'ne olan yakınlığı da bu ülkeden Kanadaya ziyaretleri artırmakta, ülkedeki Amerikalı yatırımcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Kanada Amerikadan yüzölçümü olarak büyük olmasına rağmen insan sayısı çok azdır, bu nedenle de kaliteli insan ihtiyacı her geçen gün artmakta, göçmenlik uygulaması ile işgücünü artırma politikası izleyerek bunu desteklemeye çalışmaktadır.

Kanada vizesi ve vize işlemleri hakkında sizlere aşağıda detaylı bilgiler sunmaya gayret gösterdik. Kanada Vizesi konusunda, bize her zaman buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz "vize danışma" bölümümüze girerek buradan sunduğumuz hizmetler konusunda daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bize direkt ulaşmak isterseniz telefonumuz 0 312 466 6100 pbx. tir. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.
Kanada Vize Türleri

1- Turist Vizesi
Kanada'da 6 aylık ve/veya 6 aya kadar eğitim almak için sadece Turist Vizesine ihtiyacınız vardır. Kanada'dan ayrılmadan ve bir Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna başvurmadan bu süre kesinlikle uzatılamaz veya eğitim gördüğünüz bir alandan diğerine geçilmez. 

2- Öğrenci Vizesi
Kanada'da 6 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyor veya kısa süreli eğitiminiz sonrasında bir başka alanda da eğitim almayı planlıyorsanız, öğrenci vizesi almanız gerekir. Öğrenci vizesinin yukarıda açıklanan Turist vizesine göre vize işlemindeki tek farkı, sizden sağlık raporu istenmesi ve Kanada'da eğitim aldığınız sürece vizenizi uzatabilme şansı vermesidir. 

Kanada Vize Belgeleri

En az 6 ay geçerli pasaport
..Pasaportunuz, Kanada'ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren eğitiminiz bitene kadar geçerli olmalıdır.
Dört adet vesikalık fotoğraf
..Fotoğrafınız yüksek kalitede olmalı ve sizin güncel halinizi yansıtmalıdır. Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve..doğum tarihinizi yazın.
Vize Başvuru Formu
..Bu formu, firmamız size verecek ve hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.
Ek Aile Bilgi Formu
..Bu formu 18 ve üzeri yaşlarda olan herkes doldurmalıdır. Bu formu, firmamız danışmanları size verecek ve onların....gözetiminde hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.

Öğrenim ve İş Geçmişi Formu
..Bu formu 18 ve üzeri yaşlarda olan herkes doldurmalıdır. Bu formu, firmamız danışmanları size verecek ve onların..gözetiminde hatasız bir şekilde doldurmanız sağlanacaktır.

Vize Ücreti
..Vize ücretinin herhangi bir Garanti Bankası 9091287 numaralı hesaba yatırdığınıza dair banka dekontunun aslı; turistik..vize giriş ücreti için $ 75 CAD, çok giriş için $ 125 CAD'dir. Başvurular, gerekli ücret Büyükelçilik hesabına tam olarak..yatmadığı sürece işleme alınmamaktadır. Başvuru geri çekildiği taktirde veya vize talebi reddedildiğinde geri ödeme .....kesinlikle yapılmamaktadır.

İyi Niyet Mektubu
..Kanada'da yapacağınız eğitimin ileriye dönük planlarınıza ne ölçüde faydalı olacağını kısaca anlatan bir niyet mektubu 

İyi Hal Kağıdı
..Savcılıktan alabilirsiniz.

Diploma veya Öğrenci Belgesi 
..Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış..öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair..yazı almalısınız.

Eğitim Sertifika ve Belgeleri 
..Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair...devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler

(Evli iseniz) Aile Belgeleri 
..Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri

Mali Durum Belgeleri
..Aşağıda açıklanan belgelerle, yurtdışında bir işte çalışmadan, tamamen kendi imkanlarınızla eğitim alacak düzeyde..maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz..olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir. Borç,..kredi veya emanet olarak aldığınız paralar kabul edilmeyebilir. 

Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız;
..Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri 
..Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri 
..Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı 
..(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri 
..Kredi kartı ekstreleri 
..(Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3..aylık maaş bordroları, (SSK'lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi 
..(Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı 
..(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri 
..(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri 
Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız;
..Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri 
..Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
..Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı 
..(Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri 
..Kredi kartı ekstreleri 
..(Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı,..eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız,..(SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi 
..(Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza..sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık..hareketi gösteren hesap ekstresi 
..(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri 
..(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri 

                   Kanada Dil Okulları | Kanada Yaz Okulları | Kanada Lise | Kanada Üniversite Geçişleri | Kanada Vizesi | Kanada Hakkında | Bize Ulaşın
Ana Sayfa Bize Ulaşın sitemap facebook kanada eğitim tweetle referanslar